Paryż - wnętrza - streetart - lifestyle - ludzie - miejsca
Kategorie: Wszystkie | 20eme | DEUTSCH | Domosfera | ENGLISH | Paryż | ludzie | miejsca | przedmioty | streetart | wydarzenia
RSS

streetart

niedziela, 15 kwietnia 2012

Na rogu ulicy Guya Môqueta (bohatera komunistycznego ruchu oporu z czasów II wojny światowej) i ulicy Kapitana Lagache'a (lotnika i bohatera I wojny światowej) francuska kampania prezydencka nabrała rumieńców. Bo przecież oprócz tego, że można być za, można być też przeciw.

Marine i Marie na rodzinnym portrecie.

czwartek, 23 lutego 2012

Kobieta-Ryba, Ryba-Kobieta... Podobno wrażliwa, niezdecydowana i nieodgadniona. Tak mówią gwiazdy. Kim jest? Może Syreną, która zbłądziła w okolice Pigalle. Może ktoś z Was zna jej spojrzenie?

Rue Duperré/ Rue de Douai, Paris 9e

czwartek, 16 lutego 2012

"Here comes the sun" to oczywiście piosenka The Beatles. Napisał ją, a potem także zaśpiewał George Harrison w 1969 roku. Wydana została na albumie "Abbey Road" z tego samego roku. Poniekąd kultowa, należy do najczęściej pobieranych piosenek The Beatles w serwisie iTunes.

Piosenkę śpiewało jeszcze dwudziestu jeden piosenkarzy, ale najładniesza, subtelna i pełna czaru jest wersja Niny Simone, z 1971 roku.

I te słowa, jak znalazł na ten czas: "Here comes the sun (...) Little darling, it's been a long cold winter (...) I feel that ice is slowly melting (...).

5 rue Biot, Paris 17e

23:00, aleksander.lesiak , streetart
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 13 lutego 2012

Na murze garażu Speedy pojawili się znienacka, nie wiadomo skąd, nie wiadomo jak. I tylko na pięć dni. Komuś ich obecność i fotograficzna ciekawość najwyraźniej przeszkadzała. 

 

Kolorowe vlepy na murach są w Paryżu bardzo popularne, wyznaczają styl tutejszego streetartu, tak jak w Warszawie szablony i autobusowe vlepki.

 

Francusko-austriacki duet artystyczny JANA&JS znany jest ze swoich outdoorów, ale na koncie mają też klasyczne projekty galeryjne.

Więcej o JANA&JS na ich stronie: www.janaundjs.com

20:52, aleksander.lesiak , streetart
Link Dodaj komentarz »

Ładne. A do tego takie życiowe i społecznie zaangażowane. 

Gdybyście w poszukiwaniu męskości przemierzali Montmartre, to jej szablonowe wydanie sygnowane "Miss.Tie" znajdziecie pod numerem 44 rue Lepic.

piątek, 19 czerwca 2009

Dzikie, kolorowe, czy bestie nie wiadomo… O ile jeszcze takiego tygrysa można od biedy o jakieś (domniemane choćby) bestialstwo podejrzewać, to za żyrafę, surykatkę i zebrę musiałby się wziąć chyba sam pan prezes. Żyrafy, tygrysy i inne grasują po ścianach paryskich domów za sprawą MOSKO. Zwykle w 18, 19 i 20 dzielnicy, ale przykład powyższy świadczy dobitnie, że i w centralnych dzielnicach nie można się czuć bezpiecznie. MOSKO są (jest?) bytem podwójnym, to panowie Michel Allemand i Gérard Laux. Tygrys na zdjęciu straszy na rue des Rosiers, w sercu dzielenicy Le Marais. Bojaźliwi mogą schronić się w żydowskim wyszynku (drzwi obok), wypić pięćdziesiątkę polskiej wódki i zagryźć strudlem. Odważni niech strzelają migawką aparatu i tropią po Paryżu innych uciekinierów. W polowaniu można wspomóc się adresem: http://www.moskoetassocies.fr/. Powodzenia.

15:11, aleksander.lesiak , streetart
Link Dodaj komentarz »
środa, 19 listopada 2008

Nemo maluje zawsze faceta w czerni z czerwonym balonikiem. Mosko dzikie zwierzęta w kolorze. Czasem się spotykają. Pod numerem 13 rue Jean Baptiste Dumay, w dwudziestej dzielnicy Paryża stworzyli wspólnie, choć nie razem, jeden z najładniejszych murali dzielnicy.

17:19, aleksander.lesiak , streetart
Link Dodaj komentarz »